De eerste tekenen

De sneeuwklokjes, krokussen en daslook komen weer tevoorschijn deze maand en ook de vogels lijken het voorjaar al te willen verwelkomen. De zon wint aan kracht en veel van onze leden lijken de goede voornemens gestand te doen gezien het gestaag aantal gelopen kilometers. Zelf heb ik afgelopen zondag genoten van een mooie trailrun in de Amsterdamse Waterleidingduinen en merk ik ook dat de vorm weer terug komt na een periode wat minder gelopen te hebben. De opkomst op de vrijdagavondtrainingen was hoger dan de eerste weken. We hopen dat deze trend de komende weken doorzet en we nog meer leden bij de baan- of bootcamptraining zien.

Net als afgelopen jaar, is er weer een enthousiaste groep gestart om zich voor te bereiden voor de halve marathon van Leiden. Daarnaast zijn er leden die zich zelfs aan de Olympische afstand gaan wagen in Leiden of elders en druk met schema’s in de weer zijn.

Sommigen van jullie kunnen de presentatie van Roel wellicht nog herinneren over het nut van duurlopen in een laag tempo. Dit artikel legt dit nog een keer kort uit.  Over de vele nuttige effecten van wandelen heb ik eerder bericht, en het is dan ook mooi om te zien dat de wandelgroep een duidelijke plek in onze Loopgroep heeft gevonden.

Vooruitkijkend wordt op maandag 1 april traditiegetrouw de PaasHaaswijkloop georganiseerd. Voor de deelnemers aan de basiscursus hét moment om 5 kilometer hardlopen met succes te gaan volbrengen. Voor leden de kans om een afwisselende 5 of 10 kilometer dicht bij huis te lopen. Dit jaar wordt voor de eerste keer ook een wandeling van 5 kilometer georganiseerd! De organisatie is nog hard op zoek naar vrijwilligers die willen helpen met het op- en afbreken of die verkeersregelaar willen zijn. Schiet Dina, Ad of Peter even aan als je kan meehelpen!

Aanstaande zondag 3 maart kunnen we weer genieten van de mooie duinen bij Katwijk met koffie, thee of chocomel bij Sisters Beach na afloop. Tot dan!

Hartelijke groet,

Xavier Lauteslager

Voorzitter